Sorular Sordular

evet , her tatilde aynı muhabbet. artık alışıyorsunuz zamanla, herşey otomatikleşiyor bütün soruların cevabı çorum oluyor. onca stajın, dersin, sınavın, ahiret sorularından farksız sözlülerin ardından iyi ya da kötü bir şekilde tatile geldiğinizde sizi neyin beklediğini biliyorsunuz : Sorular.

fakültenin uzun olmasının bir faydası var elbette ; düşünmek için çok zaman buluyorsunuz hemde çok.okadar ki sadece sorulan soruların değil, sorulma ihtimali olan kimi zamanda olmayan soruların cevabını bile düşünmeye başlıyorsunuz. ama elbette esas önemli olan ailenizin fakülte ile ilgili soruları

sorular sordular

artık kendimi bu konuda master olarak görüyorum. merhaba yavrum nasılsın iyi misin muhabbettinden sonraki ilk soru genellikle kaçıncı sınıfa geçtin yada daha sık olarak eşdeğeri olan kaç yılın kaldı evladım sorusudur. bu benim için tam bir hayal kırıklığıdır. keşke hiç sorulmasa.

sıradaki çoğunlukla tıpla ilgili fazla bilgisi olmayan kişlerce sorulandır. bölümünü seçtin mi. buna ilk kez cevap vermek bir işkencedir. uzun uzun sistemden, sınavlardan, bütün bölümleri görmediğinizden , TUS tan bahsedersiniz nihayetinde son cevabınız hayır dır. ama kurtulduğunuzu zannettmeyin bu soru uzun bir süre aynı kişiler tarafından tekrar tekrar sorulacaktır. bunun en basit cevabi bence şöledir: hayır seçmedim , okul bittikten sonra öss ye benzer TUS diye bir sınav var , ona girdikten sonra aldığım puana göre bölüm seçeceğim.

tabi bunla yırtacağınızı zannediyorsanız yanıldınız sıradaki aklında hangi bölüm var sorusu. sizi kurtaracak cevap nükleer radyoloji yada fizik tedavi rehabiltiasyondur. bu cevap karşısında muhatabınızın yüzüne iyi bakın hevesleri kursaklarında kalmış bir şekilde bir süre susacaklardır , çok komik oluyor, ama yinede gülmeyin.birçok tıpçının ailesi onun şöyle vatana millette özelliklede en çok aileye faydası olacağı bir bölüm seçmesini ister.o yüzden nükleer radyoloji şokundan hemen sonra itirazlar başlayacaktır hazır olun, sıkıştırırlarsa daha bütün bölümleri görmedim sınava girmedende karar vermeyeceğim deyiverin sıyrılın işten.

kadavra gördünüzmü, acile gittinizmi, nöbet tuttunuzmu, kesip biçtinizmi soruları sıklıkla nadiren görüştüğünüz aile efradınızdan gelir o yüzden bunların zevkini çıkarın , hepsi için bir iki hikayeniz olsun, bi zamandan sonra pek karşılaşmayacaksınız

Bir Cevap Yazın